Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
16-20 of 508 Reports

Насилства предизвикани од навивачки групи во Тетово 0 Verified

13:54 Nov 02, 2018

На 02.11.2018 година околу 21.30 часот во близина на ресторан на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, по завршување на прослава на годишнина... More Information » « Less Information

Тетово, Македонија

физички нападнати малолетници во АСУЦ 0 Unverified

13:51 Oct 31, 2018

На 31.10.2018 година во Полициска станица Гази Баба Д.П.(38) и Д.Н.(39) двајцата од Скопје пријавиле дека околу 09,10 часот нивните деца на... More Information » « Less Information

Маџари, Скопје, Република Македонија

Загрозување на сигирноста на пратеник во Собрание на РМ преку фејзбук 0 Verified

13:50 Oct 22, 2018

На 22.10.2018 г. СВР Скопје во соработка со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

Нападнат малолетник во Камник-Ченто 0 Unverified

13:48 Oct 22, 2018

На 22.10.2018 година во 22,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје И.Д.(41) пријавил дека истиот ден околу 20,15 часот на улицата “Јужно... More Information » « Less Information

Ченто, Скопје, Македонија

16-20 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.2 54.72%