Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
21-25 of 508 Reports

Закани за пратеници во Собрание на РМ преку фејсбук 0 Verified

13:46 Oct 20, 2018

На 20.10.2018 година Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

Закани преку Твитер 0 Verified

13:44 Oct 19, 2018

Секторот за внатрешни работи Струмица во координација со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни... More Information » « Less Information

Струмица, Република Македонија

Тепачка во автобус на ЈСП кај Чучер Сандево 0 Unverified

13:43 Oct 19, 2018

На 19.10.2018 година околу 20,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на автобуската постојка пред с.Чучер Сандево,... More Information » « Less Information

Чучер Сандево, Скопје, Република Македонија

Физички нападнато лице на ул. Црногорска во Ѓорче Петров 0 Unverified

13:41 Oct 16, 2018

На 16.10.2018 година во 22.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, Ф.А.Љ.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот... More Information » « Less Information

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

Разбојништво над мигрант од Иран 0 Verified

13:39 Oct 15, 2018

На 15.10.2018 година во СВР Куманово Р.Р.(32) од Иран пријавил дека три непознати лица му извршиле разбојништво и физички го нападнале. Се преземаат... More Information » « Less Information

Куманово, Македонија

21-25 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.2 54.72%