Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
26-30 of 508 Reports

Тепачка на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ 0 Unverified

13:36 Oct 09, 2018

На 09.10.2018 година во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло... More Information » « Less Information

Маџари, Скопје, Република Македонија

Нападнат малолетник во Чаир 0 Unverified

10:03 Oct 09, 2018

На 09.10.2018 година во 10.20 часот во Полициската станица Чаир, М.И.(56) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 09.15 часот на улица „Тале... More Information » « Less Information

ул. Тале Христов, Скопје, Македонија

оштетување на црквен имот во Драчево 0 Verified

13:29 Oct 03, 2018

Свештените лица укажуваат дека се случиле инциденти со оштетување на црквен имот, поточно испишување на сатанистички графити на ѕидот на црквата... More Information » « Less Information

Драчево, Скопје, Македонија

Во Чаир нападнат малолетник 0 Unverified

13:00 Sep 30, 2018

Во Полициската станица Бит Пазар, Ф.А.(33) од Скопје (Чаир) пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата „Прохор Пчински“... More Information » « Less Information

Чаир, Скопје, Македонија

Истепан до бессознание поради референдумот 2018 0 Verified

00:15 Sep 29, 2018

На 29.09.2018 година во 13.30 часот во Полициска станица Центар И.Е.(44) од Скопје пријавил дека околу 00,15 часот во кафе бар во Скопје додека... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

26-30 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.2 54.72%