Showing Reports From Feb 27, 2013 to Dec 28, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 508 Reports

Уште еден напад во средното Арсениј Јовков 0 Unverified

17:15 Dec 28, 2018

На 28.12.2018 година околу 17.00 часот пријавено е дека во средното училиште “Арсени Јовков“- Скопје, кај капијата од училиштетото,... More Information » « Less Information

Бутел, Скопје, Македонија

Нападнат 12 годишен малолетник во Скопје 0 Unverified

17:13 Dec 27, 2018

На 27.12.2018 година околу 21,00 часот во Скопје на булевар „Крсте Петков Мисирков“ тројца малолетници на возраст од околу 15 години,... More Information » « Less Information

Скопје, Македонија

Повторно повреден средното Арсени Јовков 0 Unverified

16:07 Dec 25, 2018

На 25.12.2018 година околу 09,50 часот од Градска општа болница „Свети Наум Охридски“, било пријавено дека кај нив, било донесено... More Information » « Less Information

Бутел, Скопје, Македонија

Избоден средношколец во скопско училиште Арсени Јовков 0 Unverified

16:05 Dec 17, 2018

На 17.12.2018 година во 11,15 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во средното училиште „Арсениј Јовков“... More Information » « Less Information

Бутел, Скопје, Македонија

Малолетник нападнат во „2-ка“ во Скопје 0 Unverified

16:04 Dec 14, 2018

На 14.12.2018 година во 22.10 часот К.Ј.(37) од Скопје пријавила дека околу 16,00 часот во автобус на ЈСП, број 2 на булевар "Александар... More Information » « Less Information

Автокоманда, Скопје, Македонија

1-5 of 508 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
508 0.2 54.72%