Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
501-505 of 508 Статистика

Нападнато 14 годишно момче 0 Неверифицирани

22:00 Mar 02, 2013

14 годишниот Марио А бил нападнат од 2 непознати лица кај старата општина во Бутел при што се здобил со телесни повреди. Повеќе информации » « помалку

Скопје- во близина на старата зграда на Општина Бутел

Нападнати три млади момчиња 0 Верифицирано

19:00 Mar 02, 2013

Околу 19 часот на автобуската постојка кај 26 јули во Бит Пазар Бојан Џ. и уште двајца негови другари биле нападнати од непознати лица од албанска... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Бит Пазар

Нападнат ЛГБТИ Центарот за поддршка 0 Верифицирано

13:49 Mar 02, 2013

На 2 март 2013 година, за време на протестите организирани во период пред локалните избори се случија неколку кривични дела. Толпата протестанти,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16 годишно момче нападнато во градски автобус број 65 0 Верифицирано

13:30 Mar 02, 2013

Околу 13:30 часот 16 годишниот Кристијан С додека се возел со автобус број 65, четири засега непознати лица од како што информира МВР, албанска... Повеќе информации » « помалку

бул.Крсте Мисирков кај Про Кредит Банка

Албанци газеле и кинеле македонски знамиња пред Влада 0 Верифицирано

13:12 Mar 02, 2013

Групата Албанци која излезе на мирен протест по вчерашните инциденти направени од страна на Македонците, го кинеше и газеше македонското знаме... Повеќе информации » « помалку

Влада на РМ

501-505 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%