Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 508 Статистика

На автобуска на Битпазар физички напад врз малолетник 0 Неверифицирани

16:04 Dec 12, 2018

На 12.12.2018 година во 19,50 часот во Полициската станица Бит Пазар Б.Ш.(42) од Скопје, пријавила дека на 12.12.2018 година околу 17,00 часот... Повеќе информации » « помалку

Битпазар, Скопје, Македонија

Нападнат и ограбено лице со попреченост во Битола 0 Верифицирано

15:59 Nov 30, 2018

На 30.11.2018 година во Битола додека работел бил нападнат П.А., човек со церебална парализа. Во грабежот му биле украдени два мобилни телефони... Повеќе информации » « помалку

Битола, Македонија

нападнат малолетник во Ќерамидница 0 Неверифицирани

14:08 Nov 28, 2018

На 28.11.2018 година во 15,30 часот И.У.(32) пријавил дека истиот ден околу 13,00 часот на улицата “520“ во населбата Ќерамидница... Повеќе информации » « помалку

Ќерамидница, Скопје, Република Македонија

Нападнат малолетник во средното училиште Цветан Димов во Чаир 0 Неверифицирани

14:06 Nov 27, 2018

На 27.11.2018 година во 13,30 часот Ш.Ш.(43) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12,00 часот на улица “Џон Кенеди“во двор... Повеќе информации » « помалку

Чаир, Скопје, Македонија

Нападнати млади лица од Кавадарци во автобус на ЈСП бр 55 0 Неверифицирани

14:01 Nov 14, 2018

На 14.11.2018 година во 20.00 часот во СВР Скопје, М.Ј.(19) и Ј.С.(19), двајцата од Кавадарци, пријавиле дека во автобус бр.55 на ЈСП Скопје... Повеќе информации » « помалку

Скопје, Македонија

6-10 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%