Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 27, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 481 Статистика

Закани преку Твитер 0 Неверифицирани

13:44 Oct 19, 2018

Секторот за внатрешни работи Струмица во координација со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни... Повеќе информации » « помалку

Струмица, Република Македонија

Тепачка во автобус на ЈСП кај Чучер Сандево 0 Неверифицирани

13:43 Oct 19, 2018

На 19.10.2018 година околу 20,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на автобуската постојка пред с.Чучер Сандево,... Повеќе информации » « помалку

Чучер Сандево, Скопје, Република Македонија

Нападнат малолетник на ул. Црногорска во Ѓорче Петров 0 Неверифицирани

13:41 Oct 16, 2018

На 16.10.2018 година во 22.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, Ф.А.Љ.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот... Повеќе информации » « помалку

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

Разбојништво над мигрант од Иран 0 Неверифицирани

13:39 Oct 15, 2018

На 15.10.2018 година во СВР Куманово Р.Р.(32) од Иран пријавил дека три непознати лица му извршиле разбојништво и физички го нападнале. Се преземаат... Повеќе информации » « помалку

Куманово, Македонија

Тепачка на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ 0 Неверифицирани

13:36 Oct 09, 2018

На 09.10.2018 година во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло... Повеќе информации » « помалку

Маџари, Скопје, Република Македонија

11-15 of 481 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
481 0.23 45.53%