Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 508 Статистика

Насилства предизвикани од навивачки групи во Тетово 0 Верифицирано

13:54 Nov 02, 2018

На 02.11.2018 година околу 21.30 часот во близина на ресторан на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, по завршување на прослава на годишнина... Повеќе информации » « помалку

Тетово, Македонија

физички нападнати малолетници во АСУЦ 0 Неверифицирани

13:51 Oct 31, 2018

На 31.10.2018 година во Полициска станица Гази Баба Д.П.(38) и Д.Н.(39) двајцата од Скопје пријавиле дека околу 09,10 часот нивните деца на... Повеќе информации » « помалку

Маџари, Скопје, Република Македонија

Загрозување на сигирноста на пратеник во Собрание на РМ преку фејзбук 0 Верифицирано

13:50 Oct 22, 2018

На 22.10.2018 г. СВР Скопје во соработка со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до... Повеќе информации » « помалку

Скопје, Македонија

Нападнат малолетник во Камник-Ченто 0 Неверифицирани

13:48 Oct 22, 2018

На 22.10.2018 година во 22,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје И.Д.(41) пријавил дека истиот ден околу 20,15 часот на улицата “Јужно... Повеќе информации » « помалку

Ченто, Скопје, Македонија

16-20 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%