Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 508 Статистика

Закани за пратеници во Собрание на РМ преку фејсбук 0 Верифицирано

13:46 Oct 20, 2018

На 20.10.2018 година Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство... Повеќе информации » « помалку

Скопје, Македонија

Закани преку Твитер 0 Верифицирано

13:44 Oct 19, 2018

Секторот за внатрешни работи Струмица во координација со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни... Повеќе информации » « помалку

Струмица, Република Македонија

Тепачка во автобус на ЈСП кај Чучер Сандево 0 Неверифицирани

13:43 Oct 19, 2018

На 19.10.2018 година околу 20,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на автобуската постојка пред с.Чучер Сандево,... Повеќе информации » « помалку

Чучер Сандево, Скопје, Република Македонија

Физички нападнато лице на ул. Црногорска во Ѓорче Петров 0 Неверифицирани

13:41 Oct 16, 2018

На 16.10.2018 година во 22.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, Ф.А.Љ.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот... Повеќе информации » « помалку

Ѓорче Петров, Скопје, Македонија

Разбојништво над мигрант од Иран 0 Верифицирано

13:39 Oct 15, 2018

На 15.10.2018 година во СВР Куманово Р.Р.(32) од Иран пријавил дека три непознати лица му извршиле разбојништво и физички го нападнале. Се преземаат... Повеќе информации » « помалку

Куманово, Македонија

21-25 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.21 54.72%