Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Aug 15, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
376-380 of 436 Статистика

Нападнат Мулти-култи центарот во Куманово 0 Верифицирано

13:02 Sep 06, 2013

Просторијата на младинскиот центар МултиКулти во петок (06.09.2013) беше цел на напад од непознат сторител кој целосно се погрижил да ги избрише... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Навивачи претепале момче во Аеродром 0 Верифицирано

12:23 Sep 06, 2013

Попладнево во околу 17.40 часот пред средношколскиот центар „Димитар Влахов“ во Аеродром група навивачи претепале 15-годишно момче... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Патник се возел во „двојка“, добил камен во глава 0 Неверифицирани

13:59 Aug 31, 2013

Вчера кај бензинската пумпа во Сарај бил каменуван автобусот број 2 на Јавното сообраќајно претпријатие при што еден патник се здобил со видливи... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Сарај

Вандализам на манастирот во каменичка Дулица 0 Верифицирано

13:56 Aug 31, 2013

Наместо молитви клетви го красат манастирот во каменичка Дулица. Фасадата на малиот манастир посветен на св. Ѓорѓи е бојното поле каде лично... Повеќе информации » « помалку

с. Дулица, Македонска Каменица

Немири со струшко Октиси, спречена градба на црква 0 Верифицирано

22:00 Aug 25, 2013

12:44 Градоначалникот на Стурга Зијадин Села пристигнал во Октиси и ги повикал насобраните луѓе од двете страни да се разотидат и од утре да... Повеќе информации » « помалку

с. Октиси, Струга

376-380 of 436 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
436 0.21 50.23%