Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Apr 10, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
381-385 of 398 Статистика

Малолетно девојче нападнато во Тетово 0 Неверифицирани

13:59 Mar 09, 2013

Двете девојчиња биле пресретнати од група од 5 непознати лица на возраст од околу 18 години од алабанска националност и без повод и причина... Повеќе информации » « помалку

Тетово

Каменуван автобус на ул. „Првомајска“ во населбата Пинтија. 0 Верифицирано

21:00 Mar 05, 2013

Автосбус на ЈСП бил каменуван на ул. „Првомајска“ во населбата Пинтија. Освен материјална штета, повредени нема. Повеќе информации » « помалку

Скопје- ул. „Првомајска“ во населбата Пинтија.

Каменуван автобус на Бит Пазар 0 Неверифицирани

21:00 Mar 05, 2013

Каменуван автобус на ЈСП во близина на Поликлиника „Бит Пазар“. Нема повредени, но е причинета матријална шетата на автобусот. Повеќе информации » « помалку

Скопје- во близина на Поликлиника „Бит Пазар“

Нападнат 21 годишен млад маж 0 Неверифицирани

21:00 Mar 05, 2013

Десет до петнаесет лица во близина на надвозникот кај Бит Пазар, сопреле автобус на ЈСП, по што влегле внатре и физички го нападнале В.Г.(21)... Повеќе информации » « помалку

Скопје- во близина на надвозникот кај Бит Пазар

Нападнато 17 годишно момче 0 Неверифицирани

19:30 Mar 05, 2013

На ул. „Цветан Димов“ во Скопје на автобуската постојка кај „Јаја Паша“ синоќа околу 19,30 часот, А.Р.(17) откако се... Повеќе информации » « помалку

Скопје- кај „Јаја Паша“

381-385 of 398 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
398 0.21 55.03%