Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
396-400 of 508 Статистика

Средношколци се тепале пред АСУЦ 0 Верифицирано

13:09 Dec 24, 2013

Дванаесет малолетни средношколци вчера направиле хаос во АСУЦ „Боро Петрушевски“, прво се расправале, а потоа си размениле и по... Повеќе информации » « помалку

н. Автокоманда, Скопје

Нападната малолетна девојка во автобус бр. 7 0 Неверифицирани

13:33 Dec 20, 2013

Група средношколци ја нападнале малолетната А. Н. во автобус број „7“, во близина на средното училиште „Димитар Влахов“,... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром

Тројца малолетници нападнати кај Олимписки базен 0 Неверифицирани

13:28 Dec 20, 2013

Тројца малолетници денеска се нападнати и ограбени зад „Олимписки базен“, соопшти полицијата. Група од десетина неидентификувани... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Судир полиција – демонстранти за Цар Душан 0 Верифицирано

12:00 Dec 20, 2013

Полицијата и Единицата за брзо распоредување ги спречија дваесетина демонстранти во нивниот обид да стигнат до споменикот Цар Душан, кој е поставен... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Повик до муслиманите во Чаир да не слават Нова година 0 Верифицирано

11:42 Dec 19, 2013

Летоци испишани на албански јазик со кои се повикуваат муслиманите да не ја слават Нова година и да не го почитуваат митот за Дедо Мраз осамнаа... Повеќе информации » « помалку

н. Чаир, Скопје

396-400 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.22 54.72%