Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Sep 30, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
401-405 of 464 Статистика

Напад со нож поради родов идентитет 0 Верифицирано

20:40 Sep 09, 2013

На 9 септември 2013 година, околу 20:40 часот, Андреа Јакимовски која е транс-сексуална жена била нападната со нож од непознат сторител во Тетово.... Повеќе информации » « помалку

Тетово

На џамија во Нерези испишано „Македонија, МКД“ 0 Верифицирано

04:02 Sep 09, 2013

На 09.09.2013 година во 04,15 часот во с.Д.Нерези-скопско, непознат сторител на џамијата со спреј испишал:„Македонија, МКД“. Се... Повеќе информации » « помалку

с. Нерези, Скопје

Двајца тинејџери избодени со нож на Камени мост 0 Неверифицирани

18:27 Sep 06, 2013

Двајца малолетници од Кратово синоќа се избодени со нож на Камен мост Скопје. Едниот малолетник има убодна рана во предлот на градниот кош од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Нападнат Мулти-култи центарот во Куманово 0 Верифицирано

13:02 Sep 06, 2013

Просторијата на младинскиот центар МултиКулти во петок (06.09.2013) беше цел на напад од непознат сторител кој целосно се погрижил да ги избрише... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Навивачи претепале момче во Аеродром 0 Верифицирано

12:23 Sep 06, 2013

Попладнево во околу 17.40 часот пред средношколскиот центар „Димитар Влахов“ во Аеродром група навивачи претепале 15-годишно момче... Повеќе информации » « помалку

Скопје

401-405 of 464 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
464 0.22 47.2%