Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
431-435 of 508 Статистика

Претепано момче во Капиштец 0 Неверифицирани

13:13 Oct 04, 2013

На улицата Антон Попов во населаба Капиштец, вчера попладне, околу 18.30 часот, 18-годишниот А.И. од Скопје бил претепан од група насилници... Повеќе информации » « помалку

н. Капиштец, Скопје

Девојче нападнато на автобуска станица во Автокоманда 0 Неверифицирани

13:30 Oct 03, 2013

Едно лице без повод и причина нападнало девојче што чекало автобус на автобуска станица во Автокоманда, дознава Телеграф од полициски извори.... Повеќе информации » « помалку

н. Автокоманда, Скопје

Средношколци се степале во „Панче Караѓозов“ 0 Верифицирано

13:25 Oct 03, 2013

Во дворот на средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“ утрово дошло до тепачка помеѓу Владимир Л. и тројца ученици од албанска... Повеќе информации » « помалку

н. Центар, Скопје

Ученици од Димитар Влахов нападнати од група малолетници од Арачиново 0 Неверифицирани

13:28 Oct 01, 2013

Вчера, околу 17,00 часот, во Скопје во кругот на средното училиште „Димитар Влахов“, група од неколку ученици физички ги нападнале... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

Вандализам во црквата „Св.Димитрија“ во Октиси 0 Верифицирано

13:05 Sep 27, 2013

Непознат сторител откако насилно влегол во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси го запалил платното со кое биле покриени... Повеќе информации » « помалку

с. Октиси, Струга

431-435 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.23 54.72%