Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
456-460 of 508 Статистика

Момче брутално претепано во Лисиче 0 Верифицирано

01:32 Jul 26, 2013

Јусуф Ислами (18) бил брутално нападнат и претепан во скопската населба Лисиче во петокот вечерта, пишува порталот Алмакос. Ислами бил излезен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Нападнат верски службеник на Исламската Верска заедница (ИВЗ) 0 Верифицирано

11:36 Jul 21, 2013

На ден 21.07.2013 година, по завршување на верската служба Јација- теравија намаз, Имам на Исламската Верска заедница бил нападнат во с. Доброшинци,... Повеќе информации » « помалку

с. Доброшино, Штип

Етнички Македонци претепале Албанец во Куманово 0 Верифицирано

20:00 Jul 14, 2013

Како што известува albtime, во близина на истата локација, група на етнички Македонци претепале 21 годишно момче од Албанска националност откако... Повеќе информации » « помалку

Куманово

456-460 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.23 54.72%