Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
461-465 of 508 Статистика

Повоторно демолиран мизејот на албанската азбука 0 Верифицирано

13:21 Jul 13, 2013

На улицата „Булевар 1-ви Мај” во Битола вчера бил каменуван Музејот на албанската азбука, извести Министерството за внатрешни работи... Повеќе информации » « помалку

Битола

Повторно каменувана куќата на Петар Стојковиќ 0 Верифицирано

23:12 Jul 12, 2013

Вечерва околу 23 часот и 30 минути, повторно е каменувана куќата на активистот за човекови права и актер, Петар Стојковиќ. Во инцидентот нема... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Албанци претепани во населба Аеродром 0 Верифицирано

01:58 Jul 10, 2013

Две момчиња-Албанци од населбата Сарај брутално се претепани од група хулигани во автобус со бројот 5 во скопската населба Аеродром. Двајцата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Обид за палење на ЛГБТИ центарот во Стара Чаршија 0 Верифицирано

13:56 Jul 05, 2013

Непознати лица се обиделе да го запалат ЛГБТ центарот во Стара чаршија, јавуваат медиумите. Според извештаите, со бензин биле потпалени штиците... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Инцидент во Вевчани 0 Неверифицирани

13:05 Jul 04, 2013

Според извори на Ohridpost, предпладнево во Вевчани, муџахедин, наоружан со мачета, започнал да се “клања” пред општината во централниот... Повеќе информации » « помалку

Вевчани

461-465 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.23 54.72%