Приказ на инциденти од Feb 27, 2013 до Dec 28, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
481-485 of 508 Статистика

Каменуван воз во Скопје 0 Неверифицирани

16:20 Apr 13, 2013

Група од четири до пет лица вчера попладне фрлала камења по возовите на излезот од Скопје, во близина на железничката станица „Скопје... Повеќе информации » « помалку

Скопје- во близина на железничката станица „Скопје - север“.

Каменуван автобус на ЈСП 0 Неверифицирани

20:50 Apr 12, 2013

Во Скопје на ул. „Антон Попов", непознат сторител извршил каменување на автобус на ЈСП бр. 55, при што со повреди се здобил патникот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Две момчиња на возраст од 16 и 17 години нападнати во Скопје 0 Неверифицирани

20:10 Apr 12, 2013

Истиот ден во 20,10 часот, во Скопје на бул. „Крсте Мисирков", на автобуската постојка, група составена од повеќе лица без повод... Повеќе информации » « помалку

Скопје- бул. „Крсте Мисирков"

Tепачка кај новата Железничка станица во Скопје 0 Неверифицирани

19:30 Apr 12, 2013

Во овој инцидент, дошло до општа тепачка на новата Железничка станица во Скопје, при што со камен било оштетено прозорското стакло на автобус... Повеќе информации » « помалку

Скопје- Железничка станица во Скопје

Нападнато 18 годишно момче 0 Неверифицирани

16:50 Apr 12, 2013

Претходно, околу 16,45 часот, во Скопје на ул. „Филип Втори Македонски", во близина на влезот на Градскиот трговски Центар, група... Повеќе информации » « помалку

Скопје- во близина на влезот на Градскиот трговски Центар,

481-485 of 508 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Вид на инцидент? (можни се повеќе одговори)

Локација

Пријавивте ли во полиција?

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

Дали во истата средина имало слични инциденти/кривични дела?

Дали на местото на инцидентот останале цртежи, знаци, симболи или графити?

Доколку одговорот е потврден, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите.

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
508 0.22 54.72%